Televizione shqiptare live dhe falas ne internet
Shiko tv live ne shqip
1. Si mund te shoh kanalet me VLC? Per te ndjekur kanalet premium me VLC duhet se pari te shkarkoni programin ketu! Pasi ta keni instaluar, duhet te beni allow shiritin e verdhe ne google crome i cili del pasi te tentoni te hapni nje kanal ne vlc.
*
2. Si mund ti shikoj kanalet ne smartfonin tim? Per te pare kanalet ne smartphone, tablet etj... mjafton te keni te instaluar programin MX PLAYER e gjeni ne google play ose ne store ne iphone, pasi te keni shkarkuar kete program, mjafton te vizitoni linkun tone te kanaleve: www.shqip-tv.info.
*
3. Pse neper kanale ka reklama te ndryshme? Reklamat jane i vetmi sponsor i faqes, qe ben te mundur sponsorizimin e kanaleve per te qene gjithmone live 24 ore ne dite. Nese nuk do te kishte reklama, transmetimi do te ishte i pamundur.
*
4. C'fare duhet te bejme nese nje kanal nuk funksionon? Nese kanali qe deshironi nuk funksionon, atehere duhet te beni refresh ne shkrimin posht ekranit! Nese perseri nuk nis transmetimi, atehere duhet te kontaktoni stafin ne chat ose ne albparajsa@msn.com per te raportuar kanalin me probleme.
*
5. Si mund te behem pjese e chatit? Pasi te hyni ne chat, automatikisht chati ju cakton nje emer automatik, per tu bere pjese e chatit duhet te klikoni emrin qe keni mare automatikisht ta nderoni ne nje pseudenim qe deshironi brenda rregullave, dhe me pas mund te chatoni normalisht.
*

6. Si mund te shikoj tv pa chatin e hapur?

Poshte chatit ndodhet opsioni " hap/mbyll chatin" mjafton te klikoni 2 here aty dhe do te dilni nga chati.
*
7. Si mund ti shikoj kanalet ne TV? Per te pare kanalet tona ne TV ju duhet nje fishe e quajtur HDMI, pasi ta keni blere kete fishe ne cdo dyqan elektronik, mjafton ta lidhni TV (tv duhet te kete dalje HDMI) me kompjuterin tuaj qe po ashtu duhet te kete dalje HDMI. Shikoni tutorialin ketu!
*